GameGarage’da Kazanan Projeler Belli Oldu

Tüm oyun geliştiricileri ve fikir sahipleri için hızlandırma programı sunan GameGarage’a kabul edilen projeler 7 Kasım 2015 Cumartesi günü düzenlenen organizasyonda belirlendi.

Programa kabul edilen dijital oyun girişimcilerine 250 bin Dolar’a kadar yatırım, danışmanlık ile teknik olanak ve destek sağlanacak.

Türkiye’deki girişimleri destekleme platformu StartersHub bünyesinde hayata geçen GameGarage hızlandırma programının proje belirleme etkinliği 7 Kasım Cumartesi günü StartersHub’ın İstanbul’daki ofisinde gerçekleşti. 110 başvuru arasından seçilen 25 proje sahibinin davet edildiği etkinlikte, girişimciler ilk 10 arasına girebilmek için sunumlar gerçekleştirdi. Birbirinden farklı sunumların yer aldığı etkinlikte, alanında uzman jüri üyelerinin kararlarıyla en iyi 7 proje seçildi. Program kapsamında, seçilen en iyi 7 dijital oyun girişimine ilk olarak 20 Bin Dolar’lık finansal yatırımın yanı sıra, ücretsiz ofis alanı, teknik altyapı destekleri, mentor ve danışman desteği, eğitim fırsatları ve atölye çalışmaları ile hukuksal ve finansal danışmanlık olanakları  da sunulacak. Projelerin başarısına göre ekiplere ayrılan yatırım miktarı 250 bin Dolar’a kadar arttırılabilecek.

Etkinlikte Netmarble EMEA, StartersHub ve GameGarage yöneticilerinin değerlendirmeleriyle seçilen en iyi 7 mobil ve pc oyun projesi, Aralık ayı itibariyle çalışmalarına başlayacak. Başarılı bulunan projelere Netmarble EMEA tarafından yayıncılık desteği verilerek, geliştiricilerin oyunlarını kısa sürede Türkiye’deki ve dünyadaki mobil oyun pazarına açabilmesi hedeflenecek. Ayrıca oyun geliştiricilere, projelerinin geliştirilmesi aşamasında Netmarble tarafından pazarlama ve teknik geliştirme konularında konularındahem destek hem de know how sağlanacak.

GameGarage’a Kabul Edilen Projeler:

  • Poker JOY (Epik İşler)
  • Void Runner (Reality Arts )
  • Poker (Far East Movement)
  • Jeopardy masters (Future Fart)
  • Project Aurora (Day Dream Interactive)
  • Social Trivia (Qweep)
  • Flip Wars (RadMule Labs)