Business News

business_news_bt_media-s%cc%a7i%cc%87rketler_mobi%cc%87l_uyumlu_deg%cc%86i%cc%87l_mobi%cc%87l_o%cc%88ncel

ŞİRKETLER MOBİL UYUMLU DEĞİL MOBİL ÖNCELİKLİ OLMALI!

Bilişim Zirvesi 2016 kapsamında “Mobil Dünyada Dijital İnovasyon” Teknoloji Platformu’nda konuşan Netmarble EMEA CEO’su Barış Özistek, şirketlerin mobil uyumlu değil mobil öncelikli iş yapması gerektiğini söyledi.

Haliç Kongre Merkezi’nde 22-23 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen Bilişim Zirvesi 2016 bilişim dünyasının en önemli konu başlıklarında vizyoner yaklaşımlar sunuyor. “Mobil Dünyada Dijital İnovasyon” Teknoloji Platformu toplantıları kapsamında “Mobil Dönüşüm İçin Liderlik” oturumunda Netmarble EMEA CEO’su Barış Özistek bir sunum yaptı.

Barış Özistek sunumunda bilişim teknolojilerinden mobile dönüşümüne, akıllı telefonların ve tabletlerin satıldığı gün başladığını, internet ve bilgisayar tabanlı olan her şeyin mobile dönüştüğünü gören ve buna göre yatırım yapanların karlı olarak yaşamaya devam ettiğini, bu trendi göremeyen şirketlerin ise karlı bir şirket olmaktan uzaklaştığını anlattı.

Değişimde liderlik önemli!

Şirketlerde bu türden köklü değişiklikler yapabilmek için geleceği gören, trendleri takip edebilen ve hızla karar alabilen yöneticilerin şirketlerdeki değişime liderlik etmesinin önemine dikkat çeken Özistek, “Bu liderler çıkıyor ve yıllardır bildiğimiz şeyleri unutmamızı ve yepyeni bir dünyayı sıfırdan öğrenmemiz gerektiğini söylüyor. Başarılı olmak için liderliğin önemi çok fazla. Eskiden Yahoo vardı ama şimdi Google var. Bugün Google arama moturu işini Yahoo’dan daha iyi yaptığı için var olabiliyor” dedi.

Hız her şeyi değiştirir!

Barış Özistek günümüzde şirketlerin çok hızlı olması gerektiğini, hızlı hareket edenlerin rekabet avantajı elde edeceklerini belirterek, “Trendleri iyi ve doğru okumak gerekiyor. Ayrıca trendleri kaçırmamanız gerekir. Artık bugün hız her şeyi değiştiren bir kavram olarak hayatımızda duruyor” şeklinde konuştu. Özistek ayrıca şirketlerin mobil uyumlu değil mobil öncelikli çalışmaları gerektiğini söyleyerek müşteriyi ilgilendiren tüm iş süreçlerinin mobil uyumlu değil mobil için tasarlanması gerektiğini sözlerine ekledi.